May 2015

Ky është rrëfimi për dhjetë snajperistëve që kanë vrare më se shumti në botë (VIDEO)

; Gjatë Luftës së Dytë botërore, sidomos në Frontin e Lindjes, rol të rëndësishëm kanë luajtur snajperët. Ky është rrëfimi për dhjetë ushtarët vdekjeprurës. Të maskuar në përsosmëri, snajperët janë të përgatitur për zbulim dhe mbikëqyrje, futje brenda linjave të armikut, teknika themelore të mbijetesës – duke i bërë ata një nga anëtarët më të rrezikshëm të çdo ushtrie, sidomos […]


Luani bastore ?Ja disa argumente te qarta per kurdisjen e lojrave (VIDEO)

Tronditet sërish futbolli turk. Federata turke ka nisur hetimet pas fitores së Galatasayit me rezultatin 1-0 ndaj Genclerbirlig. Wesley Sneijder shënoi golin e vetëm të ndeshjes në minutën e 67-të, duke i dhuruar skuadrës së tij tri pikë shumë të rëndësishme. Gjithsesi nga pamjet duket që portieri i Genclerbirligi, Ferhat Kaplan, ka tërhequr dorën në momentin e goditjes duke mos […]


Qesharake: Kur nëna e tall djalin e saj për eliminimin e Realit (VIDEO)

Të jesh objekt i talljeve të shokëve kur skuadra e zemrës eliminohet nga një garë, është një gjë normale. Por, të jetë nëna jote ajo e cila tallet me ty, kjo nuk të ndodh shpesh. Një tifoz i Realit u deshtë të duronte talljet e nënës së tij, disa momente pasi pa Realin të eliminohej nga Juventusi. Nëna qeshte me […]


Nuk do ta besoni se si mbeti shtatzënë kjo grua!

Kur prindërit ju kanë folur për lejlekë dhe zogj që sjellin fëmijët, me siguri nuk do t’iu kenë thënë se vetë këta shpendë mund edhe të ngelin shtatzënë nga një penis në anusin e tyre. Megjithatë nuk ka asgjë për t’u shqetësuar, sepse fatmirësisht një gjë e tillë ndodh vetëm një herë në 999,999 raste te njerëzit. Kur Brian Steixner, […]


Kur meçi i kikboksit u kthye ne kaos (VIDEO)

Është aq e çuditshme sa shumë njerëz e kanë dyshuar vërtetësinë e këtij takimi në kikboks. Lufta mes dy kundërshtarëve filloi në rregull dhe ata i jepnin goditje njëri-tjetrit si në çdo meç tjetër. Përpos muzikës irrituese në sfond, gjithçka është në rregull. Derisa njëri nga kikboksierët bie nga ringu, i cili është i vendosur në mes të një lokali […]


Pikturon shqiponjën gjigante (FOTO)

Piktorja nga Kamenica, Samire Zubaku është njëra prej piktoreve në Kosovë po vizaton shqiponjën dykrenare. Ajo së fundmi ka pikturuar një flamurin shqiptar në një objekt të lartë.


Prekëse, zbulojnë se janë motra në një kurs letërsie (FOTO)

Kursi i letërsisë ishte dhe vendi ky këto dy vajza zbuluan se ishin motra. Ngjarja ka ndodhur në Universitetin e Kolumbias në SHBA, ku është bërë e mundur që të takohen për herë të parë dy motrat Lizzy Valverdes dhe Katy Olson. Nëna e tyre biologjike në kohën kur i ka lindur ka qenë minorene dhe kjo ka bërë që […]


Ja çfarë ndodh ku befasia na nxjerr para një arushë (VIDEO)

Befasia gjithmonë është një ndjesi që na tremb ne por edhe kafshët. Thuhet që kafshët kanë frikë nga njerëzit ndërsa kjo vërtetohet më së miri nga pamjet në këtë video ku shohim se si një arushë trembet nga takimi i rastësishëm me një person. Ngjarja është regjistruar në Kaliforni ku shohim se kemi një reagim të menjëhershëm nga të dy […]


E pabesueshme, i rrjedh gjak nga sytë (VIDEO)

Ky është një fenomen i pashpjegueshëm ku një 25 vjeçarje nga Haëai i rrjedh gjak nga sytë. Linnie Ikeda nuk po gjen shërim për gjendjen e saj të rrallë, së cilës në mënyrë të pashpjegueshme i mbushen sytë me gjak dhe fillojnë t’i rrjedhin. Ndqërkohë mësohet se 25 vjeçarja kishte patur një tjetër problem që kishte të bënte me rrjedhjen […]