March 2015

Reagon Krasniqi: Gjithë ata politikanë që qeverisën pasluftës janë të lidhur me krimin

Pas deklaratës së humanistit gjerman, Rupert Neudeck, se të gjithë politikanët e Kosovës janë kriminelë, ka reaguar Ish-kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi, duke thënë se të gjithë politikanët që qeverisën pas luftës janë të lidhur me krimin. Kryetari i Këshillit Kombëtar i NISMA për Kosovën, Jakup Krasniqi thotë se të gjithë politikanët kosovarë të pasluftës janë të lidhur […]


“Kërcënon” Blero: Një ditë dua të të vras

Blerim Muharremi, i njohur me mire si Blero, po vazhdon të pushtoj faqet të medieve rozë. Këngëtari së fundi ka publikuar një fotografi në llogarinë e tij në Instagram, ku shihet një armë. Përbri saj, Blero ka lënë një mesazh kërcënues “një ditë, unë dua të të vras ”, i cili nuk dihet kujt i drejtohet, transmeton Telegrafi. Por, ndjekësit […]Ekskluzive: Ja lista tjetër e këngëtarëve që do të përballen me ligjin

Kjo është pjesa e dytë e këngëtarëve kosovarë të cilët do të ftohen në prokurorinë e shtetit për shkak të shmangies së tatimit, evazionit fiskal, dhe shpëlarjes të parave. Indeksonline ju sjellë edhe 12 emra të tjerë të këngëtarëve të cilët do të thirren në prokurorinë e shtetit në ditët në vijim për të dhënë deklaratat e tyre lidhur me […]


Aksident në Ferizaj, humb jetën 27 vjeçari

B.L 27 vjeç ka vdekur si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur në mëngjesin e sotëm rreth orës 04:00, në afërsi të fshatit Lloshkobare të Ferizajit. Policia njofton se ngjarja ka ndodhur ne rrugën Ferizaj- Shtime, ku si pasojë e mospërshtatjes së shpejtësisë nga ana e A.S 24 vjeç, ka humbur kontrollin mbi timonin e automjetit Golf me targa […]


Pas gati katër vitesh paraburgim, shpallet i pafajshëm Agron Destani!

Prokurori është tërhequr nga aktakuza në rastin e Agron Destanit, të akuzuarit për grabitje, pasi Destani ka qëndruar 3 vjet e nëntë muaj në paraburgim. Ish-Prokuroria e Qarkut në Prishtinë bashkë me Destanin akuzonte edhe Mërgim Limanin, Valmir Mehmetin dhe Muhamet Rashitin për disa grabitje. Më 31 mars 2014, Gjykata Themelore në Prishtinë dënoi me 6 vjet e tetë muaj […]


Rrëfimi trishtues i Dukës: Në dhomat e zhveshjes nuk festonte askush ndërsa Mavraj qante

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit Armand Duka ka zbuluar disa detaje interesante mbi lajmin e pavërtetë të ndarjes nga jeta të babait të lojtarit të kombëtares Mërgim Mavraj. I ftuar në studion e emisionit “Opinion”, Duka tregoi se si edhe ai u bë pjesë e përhapjes së këtij lajmi. “Gjatë ndeshjes më kërkuan një moment në dhomat e zhveshjes. […]


Mavraj leshon deklaraten bomb

I padorëzuar asnjëherë, me shpresë deri në fund, mbrojtësi i kombëtares sonë, Mërgim Mavraj ka potencuar se nëse nuk rrezikohet për kombëtaren atëherë për kë të rrezikohet, për shkak të lëndimit që pati. Edhe pse ai nuk mori pjesë në asnjë stërvitje bashkë me ekipin, mbrojtësi i Koln i tregoi gjithëve se kombi është para gjithave dhe rrezikoi duke u […]


Ëndrra ime ishte që Granit Xhaka të më quajë lavire dhe të më godasë në fytyrë

Diskutimet e ditëve të kaluara për të ashtuquajturin problem multikulturor të përfaqësueses zvicerane, të njohur si „Nati”, janë ndezur përsëri. Një vajzë e re zvicerane ka përjetuar momente të këqija në lojën e fituar 3:0 kundër Estonisë. Ajo dëshironte t’i njihte „maçot-ballkanikë”, por gjeti vetëm tipa korrektë. Tre gola, tri pikë, shumica e shikuesve të lojës u kthyen të lumtur […]


Tmerr: Kjo duhet të ndalohet (Video)

Kjo është një nga ato idetë më të këqija që një person mund të ketë. Torta në formë fëmijësh dhe pastaj të priten me thika të mëdha të ngjallin neveri në momentin e parë që i shikon. Prandaj disa ëmbëltore nëpër botë kanë nisur një kampanjë për të ndaluar bërjen e këtyre torteve në formë njerëzish veçanërisht fëmijësh./Zeri/ ;