December 2014

Rita Ora: Proud to be a shqiptar – FOTO

Rita Ora thotë se ajo është krenare që është shqiptare, derisa ka falënderuar Jessie J për koncertin e dhënë në Tiranë. Këngëtarja me origjinë nga Kosova ka postuar një fotografi nga viti 2012 kur ajo vizitoi Tiranën dhe performoi për 100 vjetorin e pavarësisë. Sipër fotografisë, ku Rita shfaqet duke ecur krahas ish-kryeministrit Sali Berusha, […]


Rikthehet Big Mama në ‘Kënga Magjike’ (VIDEO)

‘Valentina’, keshtu quhet kenga me e re e kengetares atraktive Big Mama, e cila konkuron ne festivalin ‘Kenga Magjike 2014′. Kenga eshte prezantuar dje ndersa eshte shume e vecante qe nga titulli e deri ne menyren e interpretimit te kengetares. Kenga mban si autore dyshen e artisteve Armend Rexhepagiq e Aida Baraku, ndersa veshja e […]


Pilula me të cilën mund të jetoni 120 vjet

Edhe pse tingëllon se mund të ketë rënë nga ndonjë prej filmave fantastiko-shkencor, pilula e cila zgjat jetën së shpejti do të mund të jetë pjesë e realitetit tonë. Shkencëtarët po e testojnë formulën e re, për të cilën pohojnë se do ta godasë procesin e plakjes. Ata shpresojnë se pilula e cila po testohet […]


Gabimet që nuk duhet t’i bëni kur shëndosheni

Nëse po shtoni ndonjë kilogramë më tepër, mos u demoralizoni, sepse shpesh me rritjen e peshës bëhen disa gabime të cilat kthimin në formën e mëparshme e bëjnë më të vështirë. Ja pesë gabimet që nuk duhet të bëni për të “rigjetur” siluetën perfekte. Kur shëndosheni bëni gabime që ndikojnë negativisht në gjendjen tuaj shpirtërore, […]


3 këshilla si të mos jeni e mërzitshme

Jeta në çift ka gjithmonë uljet dhe ngritjet e saj. Por në rastet kur ka konflikte, menaxhimi i mirë i tyre do të ishte çelësi i suksesit që marrëdhënia juaj të shkonte mirë. Ja disa këshilla që ju ndihmojnë të mos bëheni të bezdisshëm në sytë e partnerit. Harroji konfliktet e vjetra Në rastin e […]