June 2014

Hoxha: Në shtëpinë e Pistës janë gjetur pajisje dhe dëshmi që çojnë te vrasja

Në emisionin e sotëm “Puls” të KTV-së është diskutuar në lidhje me vrasjet e pandriçuara të të figurave politike. Rasti i fundit i këtij lloji është ai i kandidatit për deputet nga radhët e PDK-së, Elvis Pista. Në mesin e mysafirëve të këtij emisioni ishte edhe Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Prizren, Sylë Hoxha, i […]


Gjermania mposht një Algjeri shumë të fortë

Gjermania ia ka dalur ta mposht një Algjeri të fortë. Gjermania është kombëtarja e radhës që kualifikohet në çerekfinale të kampionatit botëror. Skuadra e drejtuar nga trajneri Joachim Low, ia ka dal ta mposhtë me shumë vështirësi kombëtaren e Algjerisë. Finalistët e vitit 2010 ia dolën që me epërsi 2-1 ta mposhtin Algjerinë, ndërsa golat […]


“Lule” nga Cute Babulja (Video)

Cute Babulja sapo kanë lansuar videoklipin më të ri të tyre të titulluar “Lule”, një projekt që vjen premierë për lexuesit e portalit Telegrafi. Videoklipi, i cili që u promovua të premten në kafe-librarinë Dit’ e Nat’, sonte është publikuar në Youtube dhe nëpër televizionet nacionale të Kosovës. Ky video klip e vizuelizon këngën ‘Lule’, që është puna e parë e grupit që prej dhjetë vitesh, dhe është një nga këngët e albumit të ri në të cilin grupi po punon intenzivisht