May 2014

Xhamajka dorëzohet përballë shqiptarëve

Përfaqësuesja e Zvicrës ka triumfuar 1:0 ndaj Xhamajkës në një ndeshje miqësore parapërgatitore për Botërorin e Brazilit. Zvicra e pesë futbollistëve shqiptarë ka filluar mbarë përgatitjet për Kupën e Botës në Brazil. Helvetikët triumfuan 1:0 ndaj Xhamajkës në një sfidë miqësore të zhvilluar në Zvicër. Të pesë futbollistët shqiptarë të kësaj përfaqësueseje luajtën titullarë në […]


Komunikimi qesharak i bebeve (Video)

Këto dy bebe thonë diçka, por ky “komunikim” vështirë të kuptohet. Sidoqoftë, ç’rëndësi ka kjo kur ato qeshin dhe ua shtojnë edhe juve disponimin. /TelegrafiKurti: Bashkimi me Shqipërinë nuk çon në luftë ballkanike (Video)

Në një intervistë për Zërin e Amerikës, lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, foli ndër të tjera edhe për bashkimin me Shqipërinë. “Ne besojmë që Kosova do të jetë shtet plotësisht sovran me të drejtën që të bashkohet me Shqipërinë. Natyrisht që duhet të bisedojmë me qeverinë në Tiranë për këtë. Pengesë e kemi nenin 1.3 të […]


Trafik droge në vitet 2012-2013 (VIDEO)

I ngritur nga mazhoranca për të mohuar akuzat e demokratëve se Aeroporti ushtarak i Gjadrit është përdorur për trafik droge gjatë qeverisjes socialiste, komisioni hetimor i vlerësoi si të pabaza akuzat. Duke iu referuar komunikimit mes insitucioneve pas shkresës së shërbimit sekret, kryetarja e komisionit hetimor, Ermonela Felaj, citoi shkresa të muajit prill nga Policia […]


Për një qime i shpëtojnë vdekjes (Video)

Falë kamerave të montuara në veturë, janë kapur momentet në rrugë të cilat për disa këmbësorë kanë mundur të jenë vdekjeprurëse. Videoja e postuar më poshtë tregon se si ata ia dolën të mbesin gjallë. Disa do të thoshin: me ndihmën e Zotit. Për më shumë, shikojeni videon. /Telegrafi/


Rrahje masive në Suharekë

Dhjetë persona janë përfshirë në një rrahje në Suharekë. Policia njofton se pesë nga të dyshuarit kanë pësuar lëndime trupore dhe janë dërguar për trajtim mjekësor. Me këtë rast janë arrestuar dhjetë të dyshuar, pasi që të njëjtit janë rrahur mes veti. Gjatë rrahjes të dyshuarit kanë ekspozuar dhe armë zjarri. “Gjatë kontrollit në shtëpitë […]


Agushi me top në kokë thyen rekordin botëror ..

Agim Agushi ka arritur ta thyej rekordin botëror të ecjes prapa duke mbajtur topin në kokën e tij. Agim Agushi, njeriu magjik i topit, ka arritur që ta thyej edhe një rekord në karrierën e tij. Agushi, i cili njihet për ngjitjet e tij në shkallët e ndërtesave të larta duke mbajtur topin në kokë, [&hellip


​Partia e Fortë: Pejën do ta bëjmë zonë të “Counter Strike” ..

Partia e Fortë vazhdoi ekspeditën okupuese sot edhe në Pejë. E shumë të mira u ka premtuar këtij qyteti, madje qytetarëve në rrugë, Visar Arifaj, kryetar i kësaj partie u ka premtuar rroga deri në 2 mijë euro. Arifaj i cili edhe vetë është me prejardhje nga ky qytet, ka thënë që Partia e Fortë [&hellip


Ja sa kushtojnë fustanet e Arbanës në finalen e BB7 (Foto) ..

Në natën finale të Big Brother 7, fustanet që veshi Arbana ishin të firmës “Victoria Beckham”. E dimë tashmë që stlistja e Arbanës në këtë reality show ka qenë Lori Hoxha, e dimë që Arbana ka veshur edhe herë të tjera krijime të kësaj firme, por sa kushtonin fustanet e mbrëmjes së djeshme? Fustani i [&hellip