February 2014

Shokuese: Macja han fetusin në Pejë (Video)

Disa nxënës ishin duke shkuar në shkollë, kur kanë parë një mace duke ngrënë fetusin në Pejë. Dëshmitarët përshkruajnë rastin… Ngjarja e pazakontë që ka ndodhur dje në qytetin e Pejës, ka shokuar dëshmitarët që e kanë zbuluar atë. “Isha duke ardhur në shkollë nga stacioni i autobusëve dhe i kam thënë një shokut një […]


Pamje shokuese: Vdekje në funeral (Video)

Nuk është komedia amerikane “Vdekje në funeral”, por një ngjarje e vërtetë e ndodhur dy ditë më parë në Vietnam, ku 9 persona kanë vdekur dhe dhjetëra të tjerë kanë mbetur të plagosur rëndë gjatë një funerali. Përveç 9 viktimave, 40 persona të tjerë kanë mbetur të plagosur rëndë në veri të Vietnamit, si pasojë […]


Kujtohet 16 vjetori i Betejës së parë të Likashanit dhe Qirezit

Me një akademi përkujtimore, është shënuar 16 vjetori i Betejës së parë të Likoshanit dhe të Qyrezit. Në Akademinë përkujtimore merrnin pjesë Kryetari i Komunës së Drenasit, z.Nexhat Demaku, deputet nga Parlamenti i Kosovës, struktura udhëheqëse të Komunës së Skenderajt dhe të Drenasit, shoqata të dala nga lufta e UÇK-së, familjar të dëshmorëve, invalidëve, veteranëve […]


AAK premton 70 mijë vende pune

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, së bashku me koordinatorin për Zhvillimi Ekonomik në AAK, Ramiz Kelmendin e kanë shpalosur platformën e këtij subjekti politik për zhvillimin ekonomik të Kosovës. Lideri i AAK-së, ka deklaruar se Platforma e AAK-së, për Zhvillim dhe Punësim, jo vetëm që siguron zhvillim ekonomik, hapje të […]


Halil Matoshi: Nisma mund t’i marrë tre deputetë

Analisti Matoshi thotë se Nisma e Limajt dhe Krasniqit nuk do të jetë masive ashtu siç e presin themeluesit e saj. Halil Matoshi konsideron se Fatmir Limaj e Jakup Krasniqi themeluan partinë e re pasi në PDK e humbën betejën për vendin e dytë. Sipas tij, me ardhjen e Kadri Veselit në pozitën e Zëvendëskryetarit […]


Soni ndahet nga Mirko?

Këngëtarja shqiptare, Soni Malaj, duket se ka vendosur t’i japë fund dashurisë me valltarin italian, Mirko Luccarrelli. Soni, e cila ka tash e sa vjet që është në romancë me valltarin italian, madje ka jetuar me të në Spanjë për një kohë. Por, burimet e Telegrafit besojnë se çifti i ka dhënë fund dashurisë së […]


Ja sekreti i Jennifer Lopez?

Ndonëse mban 44 vite mbi shpinë, Jennifer Lopez njihet për format e saj trupore. Cili është sekreti i linjave të saj? E ndërsa shumë ferma sakrifikojnë për hir të linjave duke hequr dorë nga çokollatat, aktorja dhe këngëtarja portorikane rrëfen të kundërtën. Në një intervistë në prapaskenat e “American Idol”, ku 44-vjeçarja është pjesë e […]


Po ‘çmend’ anglezët (Foto)

Modelja e famshme nga Latvia, , është bërë femra më e pëlqyer në Angli. Bukuroshja 22-vjeçare ka kryer disa foto për ‘The Sun’, the kjo ka mjaftuar që anglezët të ‘çmenden’, pas sajë. Sabine aktualisht është në lidhje me ish-futbollistin e famshëm norvegjez John Carew, i cili është 12 vite më i vjetër, mirëpo ka […]


Përfaqësueset që e duan Januzajn

Adnan Januzaj tanimë është shumë i kërkuar.Mesfushorin e talentuar të Manchester Unitedit tani e kërkojnë, Turqia, Serbia, Kosova, Anglia, Belgjika dhe Shqipëria, shkruan uebfaqja italiane, mediaset.it. Mbetet të shihet e ardhmja, por përfaqësuesja e Kosovës është ekipi i cili i intereson më së shumti futbollistit nga Istogu. Vetë futbollisti, por edhe babai i tij Adnani, […]


Dua të bëhem Messi i Milanit

Adel Taarabt ka shprehur admirimin e tij për Lionel Messin dhe synon të bëhet i rëndësishëm për Milanin sa argjentinasi për Barcelonën. Sulmuesi 24-vjeçar ka impresionuar në San Siro që kur iu bashkua klubit si huazim nga QPR, pas një huazimi të pasuksesshëm te Fulhami, dhe dëshiron të mbetet me Rossonerët edhe pas kësaj vere. […]