November 2013

Kongresi i Manastirit Abecetë origjinale shqiptare, si u krijuan!

Saimir Lolja Në fillim të fillimit Zanafilla 1:1 – Në fillim Perëndia krijoi qiejt dhe tokën (Libri i Parë i Dhjatës së Vjetër, Orthodox Jewish Bible, English Standard Version Bible, Genesis 1:1). Zanafilla 6:4 – Kishte në fillim mbi tokë në ato kohë, madje edhe më vonë, kur bijtë e Perëndisë iu afruan bijave të […]


Ja kur e ka humbur virgjërinë e dashura e Gaxhës (Video)

Luana Vjollca sot është shndërruar në ikonën e televizionit shqiptar, Top Channel. Ndërkohë ajo është një ndër prezantueset shqiptare e cila sot udhëheq emisione dhe spektakle të mëdha. E dashura e këngëtarit nga Maqedonia, Adrijan Gaxha, së fundmi në intervistën 60 sekondëshe për emisionin Prive të Klan Kosovës, ka rrëfyer disa gjëra të cilat jo […]


Rrahje mes Messit e Ronaldos ! (Video)

Një luftë mes Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi ka marrë përgjigjje. Cristiano fiton me ‘Knock Out’ ndaj Lionel Messi ! Kjo rrahje me grushte vjen në video lojrat e “FIFA 14″. Për më shumë shikoni videon./Fish Media.info/ Une violente bagarre entre Cristiano Ronaldo et… by evidenceprod


Bale perfekt hat-trick të parin për Real Madrid

Reali i Madridit nuk ka të ndalur, ka fituar me rezultatin e thellë 4-0 kundër Valladolid edhe pa Ronaldon, në javën e 15 të La Ligës. I pandalshmi Gareth Bale (33’, 64’, 89’) ka shënuar hetrrikun e parë me fanellën e Realit, ndërsa goli tjetër mban firmën e Benzemas (36’). Me këtë fitore Reali ngjitet […]


Allgeri: Nuk komentoj mbi çështjen Galliani

“Skuadra duhet të izolohet nga punët e klubit dhe duhet të mendojë vetëm për përmirësimin e klasifikimit.” Kjo është motoja e Massimiliano Allegrit në prag të ndeshjes që Milani i tij do të zhvillojë ndaj Catanias (e dielë, ora 12:30). “Nuk duhet të ndikohemi nga ato që lexojmë. Është një situatë delikate për klubin dhe […]


Besart Berisha shënon për t’i siguron fitoren Brisbane Roarit – VIDEO

Sulmuesi prishtinas vazhdon të jetë vendimtar për skuadrën e Brisbane Roar në kampionatin australian të futbollit, A-League. Dalja në fushën e lojës të birin e tij, duket se i ka dhën një fat shtesë për sulmuesin, Besart Berisha i cili ka shënuar golin e vetëm dhe të fitores për skuadrën e tij, Brisbane Roar në […]


Shkëndija e bindur në fitore ndaj Pelisterit, VIDEO

Shkëndija duket e bindur për fitore në ndeshjen të dielës me Pelisterin në Tetovë, në kuadër të xhiros së 18-të në Ligën e Parë të futbollit të Maqedonisë. Pas barazimit 0:0 të mesjavës me Napredokun në Kërçovë, futbollistët ‘kuqezinjë’ mendojnë vetëm për fitore në takimin e rradhës. Pas ndeshjes me Napredokun ekipi maksimalisht është përqëndruar […]


Victoria Beckham: Unë dhe David, krenarë për njëri-tjetrin

Kanë 14 vite martesë dhe lidhja e tyre duket se është më e fortë se kurrë. Bëhet fjalë për çiftin Beckham, të cilët kanë 3 djem dhe 1 vajzë me njëri-tjetrin. Në një intervistë për revistën ‘Paris Vogue’, Victoria Beckham tregon sekretin e jetëgjatësisë së martesës me ish-futbollistin David Beckham. “Kemi kaluar shumë gjëra bashkë. […]


Leona Lewis kritikon Miley Cyrus dhe Rihannan

Leona Lewis ka kritikuar mënyrën sesi këngëtaret Miley Cyrus dhe Rihanna paraqiten para publikut duke i përcaktuar si një shembull të keq për vajzat e vogla. Këngëtarja britanike i ka bërë thirrje prindërve që të kontrollojnë videoklipet që shohin fëmijët e tyre në televizor. “Lëvizjet dhe veshjet e këngëtareve të reja nuk janë shembull i […]


Laura Vorpsi flet për jetën, pasionin dhe për planet në të ardhmen

Zëdhënësja e Partisë Demokratike si dhe pedagogia e Fakultetit të Drejtësisë Laura Vorpsi, në një intervistë për revistën “Kosovarja” ka treguar për jetën, pasionin e saj të madh për punën si dhe për planet në të ardhmen, pasi veç të tjerash pritet të marre edhe titullin e doktoraturës. E pyetur nga revista kosovare se çfarë […]