October 2013

Lexhendari Arifaj: Kaosi ia ruan nervat prishtinasve (Video)

Kryetari lexhendar i Partisë së Fortë, Visar Arifaj, kandidati që nga shumë qytetarë është cilësuar si më simpatiku për të parin e Prishtinës, ka vendosur që kësaj gare t’i hyjë me synimin për tu pasuruar. Këtë, Arifaj dhe Partia e Fortë, e themeluar rishtazi, e kanë proklamuar që nga fillimi i fushatës zgjedhore për zgjedhjet […]


Afërdita Dreshaj nënshkruan kontratë

Modelja e njohur shqiptare, Afërdita Dreshaj tashmë për një kohë do jetë pjesë e pasarelave italiane. Sapo ka postuar në Facebook foton ku shihet duke nënshkruar kontratën e re të punës për një agjension të modës ne Itali, dhe një kohë do ta shohim bukuroshen shqiptare duke sfiluar atje. Ndërsa nuk bëhet e ditur për […]


Messi ia nënshkruan fanellën një vajze (Video)

Lionel Messi e ka bërë një gjest të mirë, me një vajzë e cila u fut në fushë në Balaidos, para ndeshjes së Barcelonës ndaj Celta Vigos. Vogëlushja ia ofroi fanellën dhe ylli argjentinas pa përtesë ia nënshkroi atë, edhe pse Dani Alves i tha asaj se nuk ka bërë mirë që është futur në […]


Arbeloa e imiton Ronaldon, bëhet Komandant (Video)

Gjesti i Cristiano Ronaldos, i përshëndetjes së një komandanti, pas golit të shënuar ndaj Sevillës, e ka bërë xhiron nëpër botë. Si duket, ky gjest i ka pëlqyer edhe Alvaro Arbeloas, shokut të tij të skuadrës, i cili e imitoi atë, duke bërë si Komandant, teksa ishte duke shkuar në stërvitje me makinën e tij, […]


Nuk zbardhen rrahjet e shqiptarëve

Vazhdojnë të mbeten të pa zgjidhura rastet e dhunshme ndaj të rinjve shqiptarë, ndërsa autorët e tyre janë lënë të shëtisin të lirë. Sipas Ministrisë së Punëve të Brendshme, vetëm pesë raste nga 109 incidente të regjistruara nëpër shkolla, kanë përfunduar me padi penale. Në rastet e tjera, policia nuk ka arritur të gjejë autorët, […]


PDK: Edhe në Pejë do të fitojmë

Partia Demokratike e Kosovës, Dega në Pejë, e ka përmbyllur fushatën zgjedhore në këtë komunë. Në këtë takim ku kanë marrë pjesë drejtues të lartë të PDK-së, të prirë nga zëvendëskryetari Kadri Veseli, kandidati i PDK-së për Komunën e Pejës, Muhamet Halitaj, ka thënë se prioritet kryesor do të ketë vendosjen e rendit dhe ligjit […]


Geci dorëzon dy armë – njërën lodër, tjetrën të vërtetë

I ftuar që të paraqitet në polici, Gani Geci është lajmëruar para policëve dhe prokurorëve vendorë e ndërkombëtarë ku edhe ka dorëzuar dy armët e tij, njërën lodër dhe tjetër revole që ai thotë se e ka me leje. Qysh në fillim të marrjes në pyetje, Geci, sipas burimeve të gazetës “/LajmeOnline/”, ka kërkuar që […]


Kadriu: ‘Fjalët tona nuk janë vetëm të kota’

Të rinjtë e Aleancës në Gjilan, sot kanë organizuar një takim me studentë, të cilët kanë dashur ti njoftojnë me kryetarin e AAK-së Rexhep Kadriu si dhe me kandidatët e të rinjve për këshilltarë komunal. Në këtë takim të organizuar nga kryetari i Aleancës së të Rinjve të Kosovës Dega në Gjilan Labinot Hyseni në […]


Ndërkombëtarët: Rrini urtë më 3 nëntor!

Deklaratë e përbashkët e Përfaqësuesit Special të BE-së dhe Shefit të Zyrës së BE-së në Kosovë, Shefave të Misioneve të Vendeve Anëtare të BE-së në Kosovë dhe Ambasadës së Shteteve të Bashkuara në Kosovë. Të dielën, më 3 nëntor, populli i Kosovës do të votojë për të zgjedhur udhëheqësit lokalë për katër vitet e ardhshme. […]


Gol spektakolar nga 30 metra në Copa Sudamericana (Video)

Një gol spektakolar është parë në Copa Sudamericana në ndeshjen ndërmjet Sao Paolos dhe Atletic Nacional, e vlefshme për çerekfinale të këtij kompeticioni. Në fakt, futbollisti Jadson e ka realizuar një gol të jashtëzakonshëm nga distanca, duke i quar në trend të gjithë tifozët e pranishëm në stadium, në ndeshjen që përfundoi 2-2. /LajmeOnline/