September 2013

Sulmohet me gurë autobusi kosovar afër Morinës

Një autobus me udhëtarë nga Kosova, që po kthehej nga Durrësi, është sulmuar nga persona të paidentifikuar. Autobusi me targa 537KS712 , në afërsi të Morinës është qëlluar nga përpara në krahun e konduktorit, ku fatmirësisht nuk është lënduar askush. Shoferi i autobusit ka dëshmuar në polici se sulmi është kryer me armë zjarri, mirëpo […]


Nxehja globale e shkaktuar nga njerëzit

Një raport i ri i një paneli të shkencëtarëve të klimës në Kombet e Bashkuara, thotë se me gjasë “ekstremisht të mëdha” nxehja globale është shkaktuar nga njerëzit. Në konkludimet e raportit, që është publikuar sot në Stokholm të Suedisë, Paneli Ndërqeveritar për Ndryshime Klimatike (IPCC), i ka përdorë fjalët më të ashpra deri tash […]


“Xhihadistja seksuale”: Jam penduar, jam shtatzënë dhe me AIDS

Pas shqetësimit të ngritur nga autoritetet e Tunizisë për të ashtuquajturin “Xhihad seksual” të vajzave tuniziane në Siri, gazeta “Al Sharaouk” ka publikuar historinë e dhimbshme të një prej vajzave që u kanë dhuruar trupin rebelëve në Siri, në emër të një ideali. Tashmë ajo është penduar, por nuk mund ta fshijë të kaluarën e […]


Bie në shina, shpëtohet nga kalimtarët (Video)

Një person në Boston të SHBA-së është shumë me fat që sot është i gjallë pasi që ka rënë në shinat e trenit. Ai është rrëzuar shumë keqas në binar duke e goditur kokën pas tyre, dhe sikur të mos ishte intervenimi i shpejtë i kalimtarëve të rastit, ai sot do të kishte vdekur. Menjëherë […]


Shita trupin për të larë borxhet

Topmodelja Sophie Anderton ka treguar se e ka shitur trupin e saj disa herë për të paguar borxhet që vinin pas konsumimit të drogës. “Në vitin 2004,isha një person që konsumoja lëndë narkotike. Kam shpenzuar 200 mijë sterlina vetëm për të blerë kokainë”,ka thënë Anderton. Pavarësisht se kishte para dhe ishte një modele e njohur,ato […]


Alaudin Hamiti i thotë lamtumirë “Orës Shtatë”

Pas 5 viteve të suksesshme, Dini po e lë Orën Shtatë për të vazhduar në një pozitë menaxhuese të Klanit. Ne i urojmë suksese duke shpresuar se do të gjejë formë për të mos u ndarë nga ekrani. Nikoqir i ORA 7 nga e hëna do të jetë një tjetër figurë e dashur e ekranit. […]


Vjen videoklipi i Kreshës ‘N`disko’ (Video)

Mc Kresha ka publikuar projektin të tij të ri që titullohet “N’disko- T’shqiptarve”.Kënga e re e Mc Kreshës me videoklip të punuar nga Vissoundmedia, përmban sekuenca të koncerteve të Kreshës nëpër klubet anë e mbanë trojeve shqiptare.Mc Kresha së fundmi ishte pjesë e bashkëpunimit shumë të suksesshëm me Lyrical Son, “Me Ta Pyl”. /LajmeOnline/


Ronaldo i shokuar: Irina Shayk nudo!

Supermodelja Irina Shayk dhe e dashura e sulmuesit portugez ka vendosur ti gëzojë përcjellësit e saj në rrjetet shoqërore, por edhe popullatën e gjërë Sulmuesi i Realit nga Madridi, Kristijano Ronaldo gjithsesi nuk mund të jetë i gëzuar për shkak të hapit të fundit të dashurës atraktive Shayk e cila në Instgram, ka vendosur një […]


Rita Ora gjyqtare në “X Factor” në SHBA?

Producenti i “X-Factor”, Simon Cowell raportohet se dëshiron që Rita ora të jetë gjyqtare e përhershme në këtë format të garës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Rita kishte vend të përkohshëm në panelin e versionit të këtij programi në Britaninë e Madhe dhe ishte mirëpritur nga publiku. Cowell e ka takuar Ritën në rezidencën […]


Ja pse mungoi Sejdiu

Fatmir Sejdiu nuk është parë sot në Prishtinë gjatë ceremonisë së zbulimit të shtatores së ish-presidentit dr. Ibrahim Rugova. Zyra e ish-presidentit Fatmir Sejdiu ka lëshuar një njoftim për media. “Ju njoftojmë se për arsye objektive, meqë gjendet jashtë vendit (në SHBA), ish-presidenti Fatmir Sejdiu nuk ka mundur të jetë i pranishëm në ceremoninë e […]