August 2013

Qetësuesit vrasin më shumë se marijuana

Marijuana është droga ilegale më e përdorur në botë, por varësia nga varësia nga ilaçet për dhimbjet vret më shumë njerëz, thotë një kërkim i ri. Shkencëtarët kanë gjetur se kanabisi përdoret më shumë se kokainë dhe heroina, në studimin e parë për përdorimin e drogës në botë. Por ekspertët nga Universiteti i Uashingtonit kanë […]


Si të humbni peshë pa mbajtur dietë

Nuk duhet domosdo t’u nënshtrohesh dietave të ndryshme për të humbur kilogramët e tepërt, por ka edhe metoda të tjera me të cilat mund të arrini rezultate të shkëlqyeshme. Ne ju sjellim disa nga mënyrat më të mira për të humbur peshë pa përdorur dieta. Terapia ujore Nëse organizmi juaj nuk ka mjaft ujë, metabolizmi […]


10 gjërat që nuk duhet t’i thoni kurrë për ish të dashurin tuaj

Njerëzit vdesin nga dëshira për të ditur gjithçka mbi lidhjen aktuale, por janë më tepër kuriozë për ato që kanë marrë fund Romancë Njerëzit vdesin nga dëshira për të ditur gjithçka për lidhjet e miqve të tyre, por janë më tepër kuriozë për ato që kanë marrë fund. Është normale që kur mbyllni një marrëdhënie […]


Hit i ri për dobësim: Dieta e Dukanit

Dieta e Dukanit e përfitoi botën. Duke ju falënderuar fjalëve magjike “Mund të hani sa të doni” dhe premtimeve për dobësim të shpejtë dhe mirëmbajtje afatgjate të peshës, dieta e nutricistit francez d-r. Pierre Dukan po fiton popullaritet gjithnjë e më të madh. Vërtetimet se Penelope Cruz, Jennifer Lopez, Gizele Bundchen me  ndihmën e dietës së […]


Mavraj humbet ndeshjet e kombëtares në shtator

Tronditet Kombëtarja shqiptare në prag të dy ndeshjeve të rëndësishme kundër Sllovenisë dhe Islandës më 6 dhe 10 shtator. Qendërmbrojtësi Mërgim Mavraj ka pësuar një dëmtim në gju dhe ka munguar në takimin e djeshëm të Greuther Furth përballë FSV Frankfurt të Kapllanit dhe Roshit. Lojtari ka pohuar dje vonë se do të mungojë edhe […]Rrezarta Shkurta pozon nudo

Këngëtarja mjaft e dashur për publikun, Rrezarta Shkurta duket se po i shijon shumë muajt e shtatzënisë. Ajo veç tjerash ka shfaqur edhe barkun e saj para publikut përmes disa fotove artistike për kopertinë të revistës ‘Psikologjia’. Ajo duke postuar këto fotografi në faqen e saj në facebook i ka cilësuar ato si më të […]


E nxjerr gjoksin shpërthyes

Tricia Helfer, me një dekolte shpërthyese e veshur në mënyrë provokative ajo zbulon më shume se që duhet në premierën e filmit ‘Riddick’ ./LajmeOnline/


E dashura e Ronaldos më seksi se kurrë

Ndërsa e gjithë bota po pyet për shtatzëninë e mundshme të saj, Irina Shayk, e fejuara e Cristiano Ronaldo tregon një bark vërtetë të sheshtë dhe një fizik perfekt në fushatën e re të Beach Bunny. Kolosi i swimwear, që do të ketë midis dëshmirtareve të tij top modele të ndryshme, ka zgjedhur Irinën për […]


Inagurohet statuja e mbretit të popit Michael Jackson

Një statujë në nderim të Michael Jackson-it do të inaugurohet më sot në Rainbow Magicland, parku i lojërave i Romës. Statuja është realizuar me rastin e 55 vjetorit të lindjes së mbretit të popit. Vepra e italianit Luca Izzo dhe tajlandezit Jusana Hopas bëhet edhe për të plotësuar një dëshirë të vetë këngëtarit, i cili […]