July 2013

El Shaarawy s’e mban dot balancën, Balotelli ‘shkrihet’ së qeshuri (Video)

Stephan El Shaarawy ka qenë objekt talljeje për Mario Balotellin, në stërvitjen e sotme të Milanit. Sulmuesi me prejardhje egjiptiane nuk e mbante dot balancën në një objekt të stërvitjeve që kishte hipur dhe ku duhej të qëndronte me një këmbë, duke rënë në tokë disa herë, ndërsa ish futbollisti i Interit dhe Manchester Cityt […]


Bastoret: Reali s’do të fitojë asgjë sivjet

Shtëpia e basteve ‘Paf’ është marrë me kuota të titujve që mund t’i fitojë Real Madridi i Carlo Ancelottit, në vitin e tij të parë në Santiago Bernabeu. Për befasinë e shumë njerëzve, opsioni favorit për këtë bastore është që Reali ta kalojë edhe një sezon duarthatë. Duket se përforcimet me Isco, Illarramendi e Carvajal […]


Barcelona, më shumë gjasa se Reali për të fituar trofe

Për dallim nga Real Madridi, Barcelona ka më shumë mundësi për të fituar trofe sezonin e ardhshëm. Të paktën kështu vlerëson shtëpia e basteve Paf, e cila i ka publikuar kuotat që do t’i ofrojë për ata që janë të interesuar të vënë bast rreth sukseseve të këtyre dy klubeve për sezonin tjetër. Sipas Paf, […]


Gjendet i vdekur në pishinën e Gërmis

Një burrë i moshës rreth 35 vjeç është gjetur sot i vdekur në pishinën e Gërmis. Dyshimet e para janë se ai është mbytur në mes natë në uji,transmeton indeks. Të mbyturin e kanë gjetur sot mirëmbajtësit e pishinës, ndërkohë vdekjen e tij e kanë verifikuar ekipet e ndihmës së shpejtë në vendin e ngjarjes./LajmeOnline/


Policia amerikane vret sulmuesin që vrau gjashtë veta

Gjashtë persona janë vrarë mbrëmë gjatë natës në jugun e shëtiti amerikan Florida, ka bërë me dije TV kanali “Fox news“, duke shtuar se pas dramës disa orëshe me pengjet policia e kishte vrarë sulmuesin. Pas të shtënave në qytetin Hajali sulmuesi, identiteti i të cilit nuk u bë i ditur, mori peng dy persona. […]


E bën policin për spital, prokurori e liron, ishte i dehur

E rrahu policin, e bëri për spital, pasi ai më disa kolegë të tij kishin shkuar për t’ia konfiskuar veturën. Edhe pse polici ka pranuar tretman mjekësorë, dhunuesi është lënë në liri. Kjo falë gjendjes së tij të dehur. Ngjaja ka ndodhur sot në mes natë, rreth orës 03 e 15 minuta në fshatin Prelz […]


Vdes viktima e shtatë nga ethet hemorragjike

Ka vdekur edhe një person nga ethet hemorragjike. Viktima, 34- vjeçar, nga fshati Astrazub i Malishevës, është ndarë nga jeta mëngjesin e sotëm në Klinikën Infektive. Në këtë klinikë vazhdojnë të jetë të shtruar edhe dy persona të tjerë të konfirmuar me virusin e etheve hemorragjike, kurse janë pranuar edhe tri raste të tjera të […]


Aksident, vdes nëna, plagosen të sapomartuarit

Një i vdekur dhe dy të plagosur të një familjeje është bilanci i një aksidenti të rëndë të ndodhur rreth orës 04:00 të mëngjesit në Durrës, tek rrethrrotullimi i Shkozetit. Të rinjtë kishin vetëm një javë që ishin martuar, ndërsa në orët e aksidentit ata, bashkë me nënën e tyre po ktheheshin nga një dasmë. […]


3 të vdekur e 2 të plagosur në plazhin e Vlorës

VIKTIMAT NË PLAZHIN E VLORËS JANË NGA SHQIPËRIA (E plotësuar) Pranë autorit të krimit gjendej automjeti dhe menjëherë më pas është larguar me shpejtësi në drejtim të panjohur. Sipas hetimeve të para, dyshohet se autori i krimit ishte një djalë i moshës rreth 25 vjeç, i veshur me pantallona të shkrutra, dhe me flokë të […]


Aksident, plagosen rëndë dy 13-vjeçarë

Një aksident i rëndë ka ndodhur orët e vona të mbrëmjes së sotme, teksa një automjet humbi kontrollin në afërsi të fshatit Fllakë, duke përfunduar në një kanal. Për pasojë janë plagosur rëndë dy 13-vjeçarë. Mësohet se një nga të miturit me inicialet A.H., i pati marrë automjetit të atit fshehurazi dhe më pas kishte […]