June 2013

E pazakontë, një gazetë shqiptare ‘dhjen’ mbi Berishën

Një gazetë në Tiranë ka publikuar foton e figurave kryesore të Partisë Demokratike të Shqipërisë, ndër ta edhe Sali Berishën të improvizuar me ndotje fytyrës. Gazeta “Dita” ka vënë në ballinën e saj titullin “Të dhjerë por krenarë”.Berisha pas humbjes së thellë të zgjedhjeve, ka dhënë dorëheqje nga të gjitha funksionet në PD,transmeton Indeks./LajmeOnline/


Super goli i Diamantit ‘çmendi’ komentatorin (Video)

Kombetarja Italiane ka siguruar vendin e tretë në Kupën e Konfederatave, pas fitores ndaj Uruguait pas ekzekutimit të penaltive. Koha e rregullt dhe vazhdimet përfunduan me rezultat 2-2. Për 1 me 0 në minutën e 25. Cavani barazoj në minutën e 58 në 1 me 1. Diamanti nga gjuajtja e lirë realizoj gol të bukur […]


Rrezikon jetën duke ndezur një cigare (VIDEO)

Ekzistojnë metoda të shumta për të ndezur cigaren, të cilat mund të jenë të parrezikshme, mirëpo ky djalosh i cili vjen nga Maljezia ka vendosur që të tejkalojë limitet e rrezikut duke ndezur një cigare…Rosberg, fituesi i garës për Cmimin e Madh të Britanisë në Silverston

Nico Rosberg është fituesi i garës për Cmimin e Madh të Britanisë në Silverston, garë që ofroi emocione e adrenalinë, edhe pse në xhirot e para u karakterizua nga disa incidente të njëpasnjëshme ku protagoniste u bënë gomat “Pirelli” me shpërbërjen e tyre që mbetet për t’u sqaruar. Rosberg nisi garën pas Hamilton dhe para […]


Berisha i’a kthenë letrën 16 vjeçarit

Një 16 vjeçar i kishte shkruar letër kryeminsitrit në largim Sali Berisha duke i thënë se sa e varfër do të duket politika pa Berishën dhe disa orë më vonë, Berisha ia ka kthyer atij letrën në rrjetin social ashtu sikur edhe i kishte shkruar 16 vjeçari. Ai i ka thënë se politikën e kishte […]


Thaçi e Jahjaga shoqërohen në Zagreb me Nikoliqin

Presidentja e Kosovës Atifite Jahjaga e Kryemisnitri i Kosovës Hashim Thaçi, janë takuar në Zagrep me Nikolicin, gjatë ceremonisë që shënom hyrjen e Kroacisë në BE. Ndryshe nga herët e tjera, sot Presidenti i Serbisë, Tomislav Nikolic nuk iu ka shmangur afërsisë me Presidenten e Kosovës. Në këtë foto të publikuar nga mediat kroate, Jahjaga […]


Veç 2.5 milion, zogu i Tunës

Këngëtarja kontraverze nga Shkupi, Tuna i ka lënë shumë prapa me klikime në Youtube këngëtarët e tjerë. Tuna me këngën e saj “Fenix”, që e ka lancuar para pak ditësh ka arritur 2.5 milion klikime, duke i lënë kështu prapa këngëtarët e Nora Istrefi dhe Adrian Gaxha. Tuna ka arritur të bëjë debat për gjëra […]


Finalja 1 Miliard !

Finalja e Kupës së Konfederatave “Brazil 2013? nuk pritet të mbahet mend vetëm për spektaklin e dy gjigantëve të futbollit botëror, Brazilit dhe Spanjës. Ndeshja e fundit e kompeticionit, që është përshkruar edhe nga protesta të dhunshme, do të parakalojë përpara botës edhe dy skuadra që vlejnë as më shumë e as më pak, por […]


Barcelona e vendosur për të blerë Thiago Silva

Barcelona është e vendosur për të mbërritur te Thiago Silva. Klubi blaugrana në kërkim të një mbrojtësi prej kohësh vazhdon të shpresojë në blerjen e kapitenit të kombëtares braziliane, aq sa këto ditë është vënë sërish në lëvizje duke nisur drejt Brazilit drejtorin e blerjeve Raul Sanllehi. Ky i fundit do të takohet me menaxherin […]