May 2013

Greqi, kapet shqiptari, “rrëmbyes” i 13-vjeçares

Policia greke ka gjetur 13-vjeçaren e zhdukur prej datës 26 maj, Krisini Krasa. Pas kësaj policia ka rënë në gjurmët e rrëmbyesit shqiptar, Marjon Ajazi. Pas publikimit të lajmit se policia ishte vënë në ndjekje të tyre, Ajazi dhe vajza […]Zyrtare: Falcao i Monacos

Monaco ka zyrtarizuar pasditen e së premtes blerjen e Radamel Falcao nga Atletico Madrid. Lajmin e ka konfirmuar vetë presidenti i klubit francez, Dmitry Rybolovlev. Miliarderi rus deklaroi në ceremoninë që mbylli sezonin e klubit të Principatës se sulmuesi kolumbian kishte zgjedhur të luante për bardhekuqtë: “Jemi shumë të lumtur që Falcao zgjodhi klubin tonë. […]Mourinho le sërish jashtë Casillas

Jose Mourinho nuk mund ta kontrollojë inatin ndaj Iker Casillas, që është një nga kundërshtarët e tij më të fortë në skuadrën madrilene. Për sfidën e fundit të kampionatit spanjoll ndaj Osasunës, trajneri portugez nuk ka përfshirë në listën e të grumbulluarve kapitenin e “Los Blancos”, edhe pse i preferuari Diego Lopez do të mungojë […]


Ka ardhur koha që Gjermania të fitojë Kupën e Botës

Drejtori i përgjithshëm i Bajern Mynih, Karl Hainz Rumenige shprehet se tashmë, duke parë dominimin e futbollit gjerman, kombëtarja e këtij vendi duhet të fitojë Botërorin në Brazil. Sipas Rumeniges, finalja e Ligës së Kampioneve mes dy ekipeve gjermane, Bajernit dhe Borusias, tregoi se futbolli gjerman është gati për të fituar Kupën e Botës. Gjithçka […]


Super Dafina Zeqiri!(foto)

Është e vështirë për t’ia qëlluar kush është në këto foto, por është e lehtë t’ia qëllosh kur të hasësh në to në Instagram, pasi vetë Dafina Zeqiri i ka postuar për t’i ndarë me fansat e saj, foto këto […]Nudo kundër supermodeles Heidi Klum!

Modelja e famshme Heidi Klum ka mbetur e befasuar ndërsa një vajzë gjysmë-lakuriq ndërpreu për pak shown e saj “Germany’s Next Top Model.” Ka qenë një aktiviste e grupit feminist “Femen” e cila u ngjit në skenë e zhveshur në […]


Beyonce zemërohet nga përpunimi i të rrumbullakëtave të saj

Beyonce është shumë e zemëruar në autorët e fushatës së kompanisë “H&M”, sepse në disa foto asaj ia kanë zvogëluar gjinjtë dhe prapanicën me anë të fotoshopit. Me rastin e nënshkrimit të kontratës për incizimin e reklamës për kompaninë “H&M”, […]