April 2013
55-vjeçarja mbytet në lum, ishte duke larë rrobat

Një 55-vjeçare ka humbur jetën ditën e sotme në komunën Derjan të rrethit të Matit. Viktima është Qesare Çela, e cila ishte duke larë rrobat në bregun e lumit. Ajo ishte duke larë rrobat në prani të djalit të saj. […]


Bleona në studio “historike”

Këngëtarja Bleona Qereti së fundmi po kalon mjaft kohë fnë sudio,duke regjistruar materiale të reja muzikore për tregun amerikan. “Bleona ka punuar shumë gjatë fundavës për të incizuar singlin për fansat e saj, në studion historike Jim Henson Studios në […]Dy të vdekur

Ka vdekur edhe personi i dytë i cili ishte në veturën që u përplas në drunj në afërsi të qytetit të Pejës. Sipas burimeve të Indeksonline A.M nuk ka mundur ti mbijetojë plagëve të marra. Ai ka ndërruar jetë në […]Rosela Gjylbegu: Artistët e vërtet paragjykohen si ‘tralala’

Përveç angazhimit profesional në Kuvendin e Shqipërisë, Rosela Gjylbegu mbetet njëra prej këngëtarëve që i ka dhuruar shpirtin këngës. Andaj edhe ditët aktuale është duke punuar rreth krijimeve të reja, ndërsa atëherë kur ‘lodhet’ nga ritmi i punës, thotë se […]


Edhe Rita Rusic mposhtet nga mosha

Mbas 15 ditësh ajo do të shuajë 53 qirinj, por në plazhin e Miami-t Rita Rusic duket një adoleshente, me forma shpërthyese dhe perfekte. Por, pavarësisht kësaj mosha kalon edhe për të ku në pjesën e barkut duket lëkura e […]