February 2013


Ibraimi: Kërkoj respekt nga tifozët, fyerjet s’më motivojnë të shënoj gol

Në fushatën e FFM-së kundër nacionalzimit dhe dhunës në tribuna është përfshirë edhe reprezentuesi i Maqedonisë, Agim Ibraimi. Ky i fundit në një deklaratë që përcjell faqja zyrtare e FFM-së ka kërkuar më shumë respekt prej tifozëve. “Si profesionist më shumë më intereson loja, por ndjehem se jam i nderuar për atë që e bëj […]


Shkëndija-Renova prolongohet për të mërkurën

Derbi i Tetovës ndërmjet Shkëndijës dhe Renovës është prolonguar për të mërkurën. Dhe, kjo jo për arsye të rrezikut të lartë, siç është shkruar në disa media, ose mospjesëmarrjes së klubit tetovar në garat e ligës së parë, por problemi qëndron tek fusha e futbollit, e cila është e rënduar pas shiut të madh që […]


Haga liron Perishiqin nga akuzat për krime lufte

Tribunali i Hagës liroi me apel gjeneralin e Ushtrisë Jugosllave, Momqillo Perishiq, duke rrëzuar dënimin e tij me 27 vjet burgim për krime lufte gjatë konflikteve të viteve 1990-të. Dhoma e apelit në Gjykatën Ndërkombëtare për Krime Lufte në ish-Jugosllavi […]Incident, sulmohen dhjetëra nxënës shqiptarë

Sot rreth orës 12:30, dhjetëra nxënës shqiptarë të shkollës së mesme ‘Dimitar Vllahov’ janë sulmuar nga persona të panjohur. Sipas fëmijëve, dhunuesit kanë qenë të maskuar dhe të armatosur me mjete të forta, që nga thikat e sende të tjera […]Rita Ora mezi ç’ka pritur që të zhvishet (FOTO)

Ajo e ka kaluar shumicën e dimrit sa në Nju Jork e sa në Londër. Natyrisht ka qenë shumë ftohtë. Ndaj kur mbërriti në Australi, Rita Ora mezi ç’priti që të zhvishej. Këngëtarja 22- vjeçare, me origjinë nga Shqipëria, ekspozoi […]


Analiza, ja si e mundi Reali Barcelonën

Barcelona vuajti humbjen e 2-të brenda harkut kohor të një jave me Realin, që u kualifikua në finalen e kupës. Roura zgjodhi Pinton në vend të Valdesit titullar, ashtu siç ka bërë gjatë gjithë këtij kompeticioni. Pjesa tjetër e skuadrës ishte ajo që luajti kundër Milanit me Fabregasin dhe Iniestën në formacion, pavarësisht se Vija […]


PSG jep 50 milion euro per Runin

PSG-ja nuk do që të ndalet në merkato. Sheikët e klubit francez kanë vendosur të bëjnë një tjetër goditje të bujshme, e këtë herë kanë përzgjedhur pikërisht Uejn Runin. Drejtuesit ëndërrojnë të formojnë një dyshe ëndrrash në sulm, me anglezin dhe Zlatan Ibrahimoviçin. Media bën të ditur se është bërë gati një ofertë prej 50 […]