January 2013

Del në shitje fotoja lakuriq e A.Schwarzeneger!

Një foto lakuriq e aktorit të famshëm Arnold Schwarzenegger duke krye marrëdhënie seksuale pritet të shitet për një shumë prej 100.000 stërlinash. Të paktën kaq është çmimi fillestar që pronari i saj i ka vendosur kopjes unike. Fotografia është gjetur […]


Britney transparente

2013-ta nuk nisi siç duhej për Britney Spears. Këngëtarja, që pa një ringjallje në 2012, u nda miqësisht nga Jason Trawick, ish-menaxher, njëkohësisht edhe i dashuri i fundit i saj.  Ndarja “ka çliruar” Britney-n e cila u pa me transparente […]


Tuna shperthyese (Foto)

Ajo di të bëj për vete te gjithe qoftë meshkujt, por edhe femrat si me këngë ashtu edhe me pamje. Këngëtarja e njohur Tuna Sejdiu vazhdon te jetë pjesë e spektaklit X Factor dhe me skuadren e saj po korr […]


Genta s’i zhgenjen fansat

E kërkuara dhe e pëlqyera këngëtarja Gentiana Ismaili çdoherë e më shumë fascinon adhuruesit e saj me stilin dhe performansat në skenë. Edhe më tej Genta do të vazhdoj me këtë tempo, duke u munduar që publikut t’i sjellë këngë […]


Rozi së shpejti duet me Danin

Rozana Radi shumë shpejt do të sjell projektin e saj më të ri në bashkëpunim me këngëtarin kosovar Ramadan Krasniqi- Dani. Këngëtarja edhe më herët ka pasur bashkëpunim me Danin dhe duket se suksesi i atij bashkëpunimi ka nxitur të […]


Kaos sot publikojnë këngën e re

Kaos do të publikojnë sot këngën më të re të tyre të quajtur “Ngoje zemrën tem”. Grupi Kaos ka përfunduar projektin e tyre më të ri, këngën “Ngoje zemrën tem”, të cilën sot, në orën 18:00, do ta lansojnë në […]


Macet vrasin çdo vit miliarda kafshë

Macet janë kërcënimi kryesore i botës së egër në SHBA, pasi ato vrasin miliarda kafshë çdo vit, tregon një studim. Autorët e studimi përllogarisin se macet janë përgjegjës për vrasjen e deri në 3.7 miliardë zogjve dhe deri në 20.7 miliardë gjitarë çdo vit. Autorët kanë nxjerr përfundimin se kafshët që ngordhin në kthetrat e […]


Adoleshentja jeton 118 ditë pa zemër

Supozohej se ajo do të ishte dita më fatlume për 14 vjeçaren D’Zhanna Simmons, e cila po bënte një transplant për të zëvendësuar zemrën e saj të zmadhuar me një më të mirë. Por, ëndrra e saj për të vazhduar jetën para, u kthye në një makth kur zemra e re nuk i përshtatej mirë […]


Burri i paralizuar fillon të ecë pas pickimit të merimangës

Një aksident me motor për pak sa nuk i mori jetën David Blancarte-it më shumë se 25 vite më parë. Atij iu kursye jeta, por ngeli për gjithmonë në një karrige me rrota, pa mundur të ecë më me këmbët e veta. Por, jo shumë kohë më parë atë e pickoi një merimangë e zezë […]


Një ritual tronditës që bën burrat të qajnë (video)

Ky është një ritual shumë i lashtë që bëhet në Brazil dhe lidhet me vërtetimin e burrërisë. Të qash gjatë, apo pas këtij rituali, nuk dëshmon se nuk je burrë. Përkundrazi, ai që e ka kaluar atë vërteton se është vërtetë burrë. Gjithë rituali lidhet me futjen e duarve në dy dorashka plot me ‘miza […]