December 2012

Rita ORA kundër operacioneve plastike!

Edhe pse kohët e fundit nga mediat botërore është kritikuar se po e kopijon këngëtaren e njohur Rihannën, këngëtarja me origjin nga Kosova, Rita ORA thotë se nuk e kopijon askënd dhe se për garderobën e saj kujdeset vet dhe e bënë për qejfin e saj. 22 vjeçarja, poashtu pranon se nuk është plotësisht e […]


E përndiqnin kudo prindërit, merr urdhër mbrojtje nga gjykata

E keni parasysh sa prindër ka që janë në çdo moment pas fëmijëve të tyre, nuk i lënë rehat, kujdesen shumë për ta dhe duan me çdo kusht suksesin e tyre? Këtyre lloj prindërve u ka ardhur hakut amerikania 21 vjeçare, Aubrey Ireland, që ka arritur të marrë një urdhër mbrojtje nga gjykata ndaj prindërve […]


Planifikon udhëtim në këmbë, nga Pekini në Londër

Anglezi Michael Lee Johnson planifikon që në korrik të vitit 2013 të shkojë me aeroplan nga Londra në Pekin, ndërsa pastaj do të kthehet në këmbë në shtëpi. 28-vjeçari në udhëtimin e tij do të përshkojë rreth 14.400 kilometra, ndërsa beson se do t’i nevojiten tre deri në pesë vjet për të mbërritur në Angli. […]


9 peisazhet më të mrekullueshme te Shqiperise (Foto)

1-Plazhi i Jalës Plazhi i Jalës, një prej destiancioneve më të preferuar për turistët vendas dhe të huaj. Perlë e Rivierës Shqiptare. 2-Porto Palermo Porto Palermo është një prej vendeve me peisazhin më të bukur. Aty ke mundëlsinë të shohësh njëkohësisht malin, detin e kaltër por edhe ishuj të ndryshëm. Gjithashtu ai përbën një moment […]


10 vipat qe ne historine e tyre kane vrasje!

1-Snoop Dogg – Reper Reperi i njohur u arrestua dhe u vu ne gjyq per vrasjen e Philip Woldemariam, anetar i nje bande rivale te tij i cili u gjuajt dhe u vra nga truproja e Snoop Dogg, McKinley Lee.Si Snoop Dogg ashtu edhe McKinley Lee u mbrojten nga avokati Johnnie Cochran dhe te dy […]


15 njerëzit më të rrezikshëm në botë

publikuar një listë të vetën me 15 njerëzit më të rrezikshëm në botë. 15: Paula Broadwell Dashnorja e gjeneralit Petraeus, ish biografja e tij, dhe prej së cilës ai dha dorëheqjen si shef i organizatës më të fuqishm enë botë, CIA 14: Cody Wilson Cody Wilson, studenti  24-vjeçar i juridikut nga Universiteti i Teksasit i […]
NASA, sulme bërthamore ndaj asteroideve që do të godasin tokën

NASA njoftoi se po ndërton një anije kozmike e cila është e pajisur me raketa bërthamore deh misionin i saj i vetëm do të jetë “asgjësimi” i asteroideve dhe trupave të tjerë qiellorë të cilët rrezikojnë të përpallen me Tokën. Bëhet fjalë për një anije pa pilotë HAIV (Hypervelocity Asteroid Intercept Vehicle), e cila do […]


Ja sa kushton fruta me e shtrenjte ne bote

Jo pak por plot 16.000 euro kushton ky lloj ananasi. Ka aromë shpërthyese dhe shije të veçantë, por edhe çmim stratosferik ndaj me të drejtë është fruta më e shtrenjtë në botë. Ky çmim vjen pasi për kultivimin e këtij lloji ananasi përdoret një metodë e re shumë e kushtueshme. Kultivohet në një shtresë të […]