20-vjeçarja përdhunohet nga babai i saj: Më ndëshkoi pasi nuk po respektoja fenë

dhuna-620x330-530x300Një burrë 40-vjeçar është arrestuar në Norvegji, pasi është denoncuar nga e bija se e kishte përdhunuar. Sipas Daily Mail kjo familje është muslimane, madje edhe pse kishin kohë që jetonin në Norvegji, babai nuk u ishte larguar zakoneve strikte.
Prandaj ai nuk e duronte faktin se bija po “evropianizohej” dhe pas një zënkë me të e mbyll në dhomë, ku edhe e përdhunon.
Pas aktit makabër nga i ati, vajza del në rrugë, kërkon ndihmë dhe më pas shkon dhe denoncon ngjarjen në polici. Babai nuk e pranoi këtë veprim edhe pse analizat e AND-së vërtetonin fjalët e vajzës.