17-vjeçarja nga Shkodra “çmend” Suedinë me performancën e saj (video)

Kjo është Erika Bitanji, 17-vjeçarja nga Shkodra, e cila është pa ndroje një nga talentet e reja që do të sundojë tregun e huaj muzikor.
Adoleshentja simpatike është konkurente në konkursin e muzikës “Idol 2017” në Suedi dhe ka bërë shumë bujë atje me zërin dhe performancat e jashtëzakonshme në netët “Live”.
Natën e fundit Erika performoi këngën “Bang Bang” të Jessie J, duke lënë sërish pa fjalë jurinë.
Shikoni videon me poshte

Video