10 transferet më të shtrenjta në historin e futbollit

0Real Madrid vazhdon të çudisë botën me blerjet super të shtrenjta. Pasi blenë Toni Kroos nga Bayern Munich, madrilenët kanë siguruar dhe James Rodriguez nga Monaco.

Blerja e golashënuesit më të mirë në Kupën e Botës “Brazil 2014”, është më e shtrenjta në historinë e transferimeve pas transferimit të Ronaldos, Bale dhe Suarez, pasi kap shumë 60 milionë funte.

Në listën e 10 transferimeve më të shtrenjta në futboll, Real Madrid mban rekord, pasi ka 5 nga 6 blerjet më të shtrenjta.

10 transferat më të mëdha në histori:

£80m – Gareth Bale (Tottenham to Real Madrid)
£80m – Cristiano Ronaldo (Manchester United to Real Madrid)
£75m – Luis Suarez (Liverpool to Barcelona)
£60m – James Rodriguez (Monaco to Real Madrid)
£59m – Zlatan Ibrahimovic (Inter Milan to Barcelona)
£56m – Kaka (AC Milan to Real Madrid)
£55m – Edinson Cavani (Napoli to PSG)
£51m – Radamel Falcao (Atletico Madrid to Monaco)
£50m – Fernando Torres (Liverpool to Chelsea)
£50m – David Luiz (Chelsea to PSG)