​Vritet një mjeke në Zubin Potok

Passport.jpg1
A.D, mjeke nga Lipjani është vrarë sonte derisa po punonte në Shhtëpinë e Shëndetit në Zubin Potok.

Vrasja është konfirmuar nga policia.

“Mjekja kujdestare, në shtëpinë e shëndetit në Zubin Potok, diku rreth orës 21:00, është qëlluar për vdekje me armë zjarri. Vdekja e saj është konstatuar dhe konfirmuar prej mjekëve në Qendrën Spitalore në Veri. I dyshimti është arrestuar jo larg vendit të ngjarjes dhe arma me të cilën besohet se është përdorë, është sekuestruar”, tha zv/komandanti i Policisë së Kosovës për veri, Besim Hoti.

Policia e Kosovës ka dalë në vendin e ngjarjes dhe i ka filluar hetimet. I dyshuari për vrasje thuhet së është serb nga Zubin Potoku.