Tuesday, June 30, 2015
Blog

6 views
; Kjo që do t’ju prezantojmë më poshtë nuk është një lloj diete por një lloj lëngu i shëndetshëm bio, i cili do t’ju ndihmojë të tresni dhjamin. Këshillohet që të pini një të tillë çdo ditë në mëngjes dhe do të keni mundësinë të merrni energji për të rezistuar deri në vaktin e drekës si dhe do të merrni […]

8 views
Në pamje të parë këto foto mund të duken si panorama fantastike. Megjithatë nëse shihni me vëmendje, do pikasni edhe diçka të pazakontë në sfond. Artisti zviceran, Filippo Ioco, 47 vjeç, përdor bojëra për të lyer njerëzit e zhveshur, të cilët më pas shkrihen me peizazhet.

7 views
Mediat serbe sot kanë shkruar për gjeneratën e re të spiunëve serb që po përgatiten në kompleksin e shërbimit sekret të këtij vendi BIA, në Banjicë. UDBA e dikurshme, që tani quhet BIA, e për të cilin shqiptarët, në veçanti ata të Kosovës kanë shumë njohuri, shkaku i përballjes me këtë organizatë, veprimtaria të paktën në të kaluarën mund të […]

53 views
; Quhem Adrian. Jam tridhjetë vjeç, ende i pamartuar. Arsyeja është një dashuri e pamundur, që më mundon shpirtin prej gjashtëmbëdhjetë vjetësh tashmë. Unë kam lindur në një fshat afër Tiranës. Familja ime ishte e madhe dhe e varfër. Kemi jetuar si mos më keq. Mamaja dhe babai rropateshin në punë të rënda që të na ushqenin ne, tetë fëmijëve. […]

64 views
; Bujar Muli herkulesi vushtrrias siç e quajnë të tjerët e që ka fuqi t’a mbaj “pezull” makinën dhe nuk e lejon të lëviz. Bujar Muli është ish kampion i Kosovës në peshëngritje. Më poshtë mund ta shihni spektaklin që shfaq ai diku në rrugët e Vushtrrisë.

48 views
; Nëse jeni nga ata tipa që nuk e pëlqeni shumë mishin, kjo video mund t’ju kthejë lehtësisht në vegjetarianë Madje edhe nëse jeni i fiksuar pas mishit të lopës dhe viçit, kjo video do ju turbollojë. Video e kthyer në hit në internet tregon një copë mishi duke pulsuar. Sipas Mirror, video është bërë në Kinë. Disa komentues thonë […]

32 views
; ; Përderisa vaji i kokosit nuk është njohur më herët për përfitimet e vërteta shëndetësore, kohët e fundit ky lloj vaji ka filluar të marrë vlerësimin e vërtetë që e meriton.  Jo vetëm që është një vaj i mirë i ngopur me yndyrë, kokosi është një agjent i jashtëzakonshëm shërues, me ngarkesa shumë të dobishme shëndetësore. Disa nga të […]

40 views
Dieta me kumbulla të thata bën pjesë në grupën e dietave “të shpejta” dhe “të shkurta” – gjegjësisht në grupin e dietave që përdoren vetëm disa ditë sipas nevojës (kur garderoba e preferuar ju është “zvogëluar” për një numër), kurse afrohet ngjarje e rëndësishme në të cilën duhet të dukeni e shkëlqyeshme. Dieta me kumbulla të thata është për ata […]

30 views
; Një video shokuese që së fundmi po qarkullon nëpër internet, tregon se si një qen i bërë “gips” nuk mund të qëndrojë në këmbët e tij, pasi kishte ngrënë një ëmbëlsirë të pronarit të tij e cila besohet se është bërë nga kanabisi. Qeni (haski) i quajtur Loki, shfaqet në video me gjuhë jashtë dhe me sy të turbullt, […]

19 views
; Këto janë pamje të mrekullueshme që tregojnë më së miri se sa potencial ka toka e Kosovës dhe çka ndërtohet me shumë punë. Këto serra janë në Komunën e Shtimes te agrobiznesit, Agro Buli, që e menaxhon Bujar Beqa një i ri që studion në Fakultetin e Bujqësisë. Këtu janë rreth 70 ari hapësirë me serra ku kultivohen rreth […]

19 views
Që nga kohërat e lashta, njerëzit janë marrë me forcat që ata nuk mund t’i shpjegonin, për jetën dhe vdekjen, dhe gjithmonë kanë ekzistuar njerëzit të cilët kanë dhënë përgjigje në këto pyetje, në mënyrën e tyre unike. Gjatë gjithë historisë njerëzore ka pasur disa njerëz, parashikues të rëndësishëm, që kanë lënë gjurmët e tyre nëpër kohë. Në këtë artikull […]